Mojstri in eksperti

Mednarodna dopisna zveza ICCF je pred leti uvedla dva nova naslova:

• ekspert dopisnega šaha (CCE)
  • mojster dopisnega šaha (CCM)

Slovenci smo v nabiranju tovrstnih naslovov zelo uspešni. Doslej je 9 naših igralcev osvojilo oba naslova (CCE in CCM), še 5 pa nižjega (CCE). Pregled vseh osvojenih norm in naslovov slovenskih igralcev v zadnjih 10 letih najdete na tej povezavi:

NORME IN NASLOVI

Franc Zajšek, Niko Praznik, Klemen Sorčnik, Aleš Malnar, Marjan Veček, Ciril Peterc, Janko Potrata, Marko Coklin

Darko Babič - naslov SIM

ICCF podeljuje naslednje višje šahovske naslove:

- velemojster dopisnega šaha (GM)
- višji mednarodni mojster (SIM)
- mednarodni mojster (IM)

Naš igralec Darko Babič je osvojil naslov višjega mednarodnega mojstra in je na srečanju za ta uspeh prejel priznanje in srebrno medaljo mednarodne dopisne zveze.

Darko Babič je standardni član vseh slovenskih reprezentanc, svoj največji uspeh pa je dosegel v različici šaha 960, kjer je postal zmagovalec svetovnega pokala.

20. državno prvenstvo

Prvi trije z nedavno končanega 20. državnega prvenstva so prejeli spominske pokale. Zmagovalec prvenstva je Niko Praznik, drugouvrščeni Marko Coklin In tretji Denis Šoštarič.

TABELA 20. DRŽAVNEGA PRVENSTVA

V okviru letošnjega srečanja smo odigrali prijateljski hitropotezni turnir, kjer je bil vrstni red precej podoben kot na državnem prvenstvu. le da je tokrat zmagovalec postal Marko Coklin.