Dobrodošli, Gost
Prosimo Prijava ali Registracija.    Ste izgubili geslo?

Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca
(1 bere) (1) gost
Pojdi na dnoStran: 12
TEMA: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca
#320
Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Tako razmišlja in predlaga generalni sekretar ICCF Michael Millstone:

Special Leave Proposal

Background.

Special Leave was instituted to provide for players experiencing exceptional circumstances. Specifically, a player must claim he or she is suffering from an illness, natural disaster, or urgent overseas business posting that requires an excuse from all ICCF play. By requesting special leave, the player is telling the TD that circumstances are so difficult that he or is unable to play correspondence chess and he or she requires special dispensation from the TD in the form of special leave.

Problem.

After an extensive EB review, two “problems” appear in the administration of special leave.

1. Each TD is vastly different in the interpretation of the special leave circumstances. Some will allow special leave for almost any request (such as a variable or unexpected workload in a job), including those not specifically mentioned in the rules, while others follow the rules exactly.

2. The very essence of special leave is that circumstances are so severe that a player is not able to continue any ICCF play. Yet, overwhelming evidence has shown that players are only applying for special leave in some tournaments, while continuing to play in others. This practice (whether considered intentional abuse or simple ignorance of the rules) defeats the purpose and intent of special leave. Please note that the TD is not at fault as he or she cannot check or enforce that a player will be on special leave in all tournaments.

Proposal.

1. Establish a central special leave administrative position (one or more trusted members) under the authority of the World Tournament Director. All requests for special leave will go through the office for consideration. Benefits would include the following: (a) Greater consistency in applying the rules of special leave. This will even the playing field and reduce subjectivity in approving or disapproving special leave, (b) Authority to review special leave activity of a player to ensure that 1. Special leave limits have not been exceeded and 2. Enter special leave in all active player tournaments (this can be done manually now and if approved, a request to automate the procedure could be added to the webserver enhancement list) and 3. Communicate to all TDs any actions taken. The office can also maintain a database of special leave activity similar to the player suspension list for historical and trending information.

2. As an alternative to the proposal above, I would propose the elimination of the special leave provision altogether and offer an additional 15-days of normal leave/vacation per year. This would put greater emphasis on players to properly manage their own time and plan for unexpected circumstances.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 11.09.2010 19:27 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#322
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Skusam razumeti,
kaj je namem tega kopiranja textov?

Tvojega mnenja ali predlogov za spremembe ne podajas, kar bi bilo zanimivo.
MatjazP
Ekspert
Objav: 137
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški schachschule-pirs schachschule-pirs Rojstni dan: 05/06
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#324
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Namen kopiranja besedil je zelo pomemben. Na enem mestu imamo zbrane vse zadeve, ki so lahko v bodoče važne, saj gre za originalne dokumente in ko človek naleti na problem, si ga lahko razloži ali razreši skozi prizmo dikcije originalnih dokumentov.

Prav tako je možno še pred kongresom opraviti forumsko razpravo, ki bo v pomoč delegatu pri morebitnem glasovanju.

V dokumentu so našteti vsi relevantni razlogi za izredni dopust (bolezen, naravna nesreča, daljše potovanje), predlog za bodoče centralno odobravanje po enakih kriterijih za vse turnirje in igralce, načini sedanjega manipuliranja s tem dopustom in tudi alternativni predlog za ukinitev možnosti izrednega dopusta z nadomestilom dodatnih 15 dni letno za vse igralce. Pa kaj bi še našteval, saj si dokument gotovo pazljivo prebral in sedaj vse to že prav dobro veš. Zato sem neverjetno presenečen, sploh ne morem dojeti, da sprašuješ po namenu tega kopiranja.

Sicer pa se ta forumski prispevek nanaša na članek ANTALYA II, ki trenutno še čaka na objavo in to zadevo še dodatno pojasni.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 12.09.2010 09:29 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#325
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna eviden pred 13 Let, 7 Mesecev  
Nikakor ne dovoljujmo izjem in posebnih pravil. Če je nekdo padel v komo in se bo iz nje zbudil čez 10 let, ga ne bomo čakali!
Jože
Šah je samo igra in naj to tudi ostane!
Izkušen
Objav: 69
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški Lokacija: Logatec Rojstni dan: 05/30
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#326
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Mene je samo zanimalo tvoje mnenje,
in ali bos predlagal kaksne spremembe ali se bos strinjal z nastetim.

Ce zelis, da ljudje o temi razpravljajo ali naj berejo in se samo seznanjajo, tega nisem uspel dojeti.

Zato sem si dovolil in vprasal.
Hvala za odgovor. Ti bos ze dobro zastopal interese slovenske dopisne zveze.

Sicer pa imas mandat,da se pravilno odlocis.

Tudi v bodoce bi predlagal, da kaj pojasnis, kako nas bos zastopal, ce je to mozno, tudi se o kaksnem drugem odprtem vprasanju.
MatjazP
Ekspert
Objav: 137
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški schachschule-pirs schachschule-pirs Rojstni dan: 05/06
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#327
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Joj, Matjaž.

Najprej bi te prav lepo in vljudno prosil, da si prebereš zapisana stališča našega zbora v vseh rubrikah tega forumskega razdelka. Res te lepo prosim, ker boš potem morda opazil, da so vsa NAŠA stališča že zapisana.

V tej rubriki pa gre za predlog generalnega sekretarja ICCF (prispel danes!) z alternativami in s tem kopiranjem je dan v razpravo slovenskim dopisnikom. Zdaj čakam, da bodo dopisniki dali svoje mnenje in tako se bo izoblikovalo tudi moje stališče za glasovanje.

ICCF je demokratična organizacija, menim, da je tako tudi naše združenje (po svojih močeh se bom trudil, da bo tako ostalo TUDI V BODOČE!!!). Moj mandat pa se nanaša na glasovanje v imenu večinskega mnenja naših članov in nikakor ne na samostojno odločanje. Sam se bom odločal le v primerih, ko tematika ne bo znana v naprej, pa še takrat se bom, če bo le časovno možno, prej posvetoval z našimi člani v tem forumu.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 12.09.2010 08:33 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#328
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Hvala za informacijo.

Sem iskal zapisnik kongresa pa ga ne najdem.
Tam bi res lahko prebral kaj o staliscih.

Mogoce pa bo objavljen upam da na prvi strani, da se ve kaj je bilo sklenjeno.

Verjamem, da je zapisnikar, verjetno precej zaposlen s pripravo uradnega zapisnika.

Tvoje komentarje o demokraciji in tvoji aktivnosti, zal ne morem komentirati, ker nisem o njih seznanjen.
Prav pa je, da se trudis in se ti za tvoja prizadevanja zahvaljujem pri zastopanju vecinskih interesov slovenskih dopisnikov.
MatjazP
Ekspert
Objav: 137
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški schachschule-pirs schachschule-pirs Rojstni dan: 05/06
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#329
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Če prav razumem, se bo na kongresu odločalo o treh možnostih:
1) Sprejme se predlog, da o izrednem dopustu (največ 30 dni letno) odloča centralna komisija, namesto TD-jev posameznih turnirjev.
2) Sprejme se alternativni predlog, da se izredni dopust ukine, v zameno pa se redni dopust vsem poveča iz 30 na 45 dni letno.
3) Predlog se zavrne, pravila se ne spremenijo.

Osebno bi mi najbolj ustrezala možnost 2), sem pa za predlog 1), ker menim, da je ustreznejši kot dosedanja možnost, ko o izrednem dopustu odloča TD vsakega turnirja posebej. Če je razlog upravičen, je enako za vse turnirje.
AlesB
Genij
Objav: 197
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#330
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Tudi meni je všeč predlog z 45 dnevi skupnega ter brez izrednega dopusta.

Vendar, pa če kdo zboli,naravne nesreče itd. in potrebuje več časa je pa bolj primeren predlog za 30 dni + izredni dopust, ki ga odobri posebna komisija.
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#331
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Ja, baje je bilo doslej precej manipulacij. Nekateri TD-ji so izredni dopust odobravali za vsak izlet na Šmarno goro, drugi pa so se striktno držali pravil in ga odobravali v res izrednih razmerah. Centralna komisija je dobra rešitev.

Sam sem ga doslej koristil le za udeležbo na kongresih ICCF in logično, da mi za to ni bilo potrebno dostavljati nobenih potrdil.

Dobrodošla bi bila izkušnja nekoga, ki je izredne razmere imel in dobil odobren izredni dopust. Ali je TD zahteval kakšna dokazila?

Če dokazil ni potrebno dostavljati, potem lahko vsakdo enkrat na leto za 30 dni "odpotuje v Ameriko" in medtem preanalizira svoje pozicije po dolgem in počez.

Sicer se pa zelo strinjam s predhodnikoma. "45 dni za vse" je privlačna zadeva, toda kaj če res nastopijo izredne razmere, igralec pa je ves svoj dopust nedisciplinirano že izkoristil? V bistvu bi to pomenilo, da imaš med letom le 15 dni dopusta (30 hraniš za izredne potrebe) in potem smo decembra vsi igralci istočasno na dopustu...
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 12.09.2010 11:35 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#332
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Razprava se je zacela,

mislim da je moznost z 45 dnevi dopusta na leto ok.

V primeru izrednih razmer, ki so v naprej definirane, pa se lahko partija oceni,

Ne verjamem , da bo ob potresu v roku 30 dni mozno igrati sah na serverju.

Dajte se drugi dopisniki svoje mnenje in pomagajte, da bo Marjan lazje zastopal nase mnenje.
MatjazP
Ekspert
Objav: 137
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški schachschule-pirs schachschule-pirs Rojstni dan: 05/06
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#333
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Sam sem letos, kljub nekaj desetletni 'dopisni karieri' prvič koristil izredni dopust (25 dni). To pa zato, ker sem se po zdravstvenih ustanovah potikal en teden manj kot dva meseca. In to v enem kosu. V vseh prejšnjih letih mi še na misel ni prišlo, da bi koristil to možnost, ker mi je bilo rednega dopusta več kot dovolj. Po zadnjem obračunu ratinga imam odigranih 334 partij in še cca 150-200 pred ratingom in v vsem teh partijah bi lahko vse moje nasprotnike, ki so koristili izredni dopust preštel na prste ene roke. Morda sem imel le srečo – v obeh pogledih.

Odkar se je igra preselila na strežnik, je v vsakem trenutku znano kateri so igralci, ki (prepogosto) koristijo (ali izkoriščajo) to možnost in tudi TD-ji, ki odobravajo te dopuste in tudi tisti TD-ji, ki so zelo radodarni. Zanimivo bi bilo videti analizo 'extensive EB review' (ki obstaja, kot sem razbral v angleškem tekstu) , recimo zadnjega leta, za oba, tj. koristnike in TD-je, saj ta problematika, če res obstaja v kakšni velikosti, ni z ničemer utemeljena – vsaj meni ni znana, ko sem že pozvan na dajanje mnenja.
Dokler pa me ta analiza ne prepriča nasprotno, je moj predlog, da to pravilo ostane v takšni obliki kot je.

Ker ne bi rad po svoje prevajal angleškega teksta, bom šel po točkah kot jih je uporabil 'AlesB'.
Mimogrede – tisto o slovenskem jeziku, šumnikih, vejicah, … , ne velja več, oz. vsaj ne za vse?
1. Centralna komisija lahko prevzame ocenjevanje prošenj za izredne dopuste namesto da to zadolžitev opravlja TD. Ker s tem na nek način dvomijo o korektnost dela posameznega TD-ja, bi lahko bil podan predlog, prevzame še ostala dela TD-ja.
2. 45 dni dopusta za vse. To bo samo podaljšalo trajanje tekmovanja. Na primer: letošnje državno prvenstvo se bo zaradi mojega izrednega prvenstva podaljšalo za 25 dni. Če bi tak dopust veljal že sedaj bi bilo tekmovanje daljše za 13 x 15 dni, t.j. 195 dni.
Ne vem zakaj bi dopust (dodatnih 15 dni) dobili igralci, ki s težavami prizadetih igralcev nimajo nič.
Nekdo, ki je doživel potres, poplavo ali kako drugo naravno katastrofo, tega dopusta ne bo koristil. Kot moj nasprotnik, ki je pogorel, bi z vseh tekmovanj odstopil.
3. Sem za odločitev po tej točki.
Je seveda tudi prva točka v redu. Morda bodo čez čas tudi TD-ji nepotrebni.

Delegatu bi predlagal, da predlaga strukturam ICCF, da nas iste strukture ICCF (v tem primeru sekretar Michael) pred odločanjem seznani podrobno o problematiki kajti …

Ja, baje je bilo doslej precej manipulacij. Nekateri TD-ji so izredni dopust odobravali za vsak izlet na Šmarno goro, drugi pa so se striktno držali pravil in ga odobravali v res izrednih razmerah. Centralna komisija je dobra rešitev.

... ni ravno razlog, da bi se lahko resno razpravljalo o problematiki.

lp
Anunnaki
~ And Then There Were None ~
Ekspert
Objav: 98
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
416738427 Anunnaki57 Anunnaki Rojstni dan: 02/25
... and God said.
"... let us make man in our image. In our likeness ..."
The Bible
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#334
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Sam sem imel samo enkrat priložnost igrati proti nasprotniku, ki je koristil izredni dopust. Do takrat sploh nisem vedel, da ta možnost obstaja. Nasprotnik je izkoristil ves redni dopust, in ker je bil tudi na tesnem s časom mu je po nekaj dneh padla zastavica. Jaz sem seveda reklamiral zmago toda po nekaj dneh je nasprotnik dobil izredni dopust. Ker nisem vedel, da je to to sem vprašal TD-ja kaj to pomeni. Odgovora ali pojasnila nisem dobil ne od TD-ja ne od nasprotnika. No, na koncu sem vseeno zmagal, me pa je malček znerviral odnos.
Jaz zagovarjam varianto s komisijo, ki bi enotno podeljevala pravico do koriščenja izrednega dopusta pri čemer bi ji bil v pomoč transparenten pravilnik in dokazila prosilca.
Še glede kljukic in vejic. Verjetno razlog tiči v tipkovnici. Tudi jaz ne iščem recimo nemških črk s preglasom (ü)ampak poenostavim ter dodam e, da ne omenjam kakšne romunske č-je in podobno.
Važn de se zastopmo, ane? Ja, lepo pa ni, res je.
šahist
Zrel
Objav: 26
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#335
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Anunnaki napisal(a):
Sam sem letos, kljub nekaj desetletni 'dopisni karieri' prvič koristil izredni dopust (25 dni).

Milan, hvala za tvoje mnenje iz prve roke. Ali je TD pred odobritvijo dopusta (ali naknadno) zahteval od tebe zdravniško potrdilo ali kaj podobnega?

Meni se zdi ravno dokazovanje resne situacije bistvenega pomena, sicer lahko vsak (kot sem že napisal) enkrat letno za 30 dni "službeno potuje v Ameriko".
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#336
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Hja, če sem popolnima natančen, je bil moj izredni dopust odobren na besedo zaupanja. Dva TD sta osebna ali osebna dopisna znanca (eden naš in eden Kanadčan), ki sta mi verjela na besedo in en Rus, ki pa ni 'težil'.

Kako bi pa to lahko dokazoval?
Dokazovati bi vsekakor moral na nek način.
Tebi bo predsednik ICCF dal potrdilo da si se udeležil kongresa in ga boš potem dal TD-ju. Upam da ne bo ista oseba. Jaz bi moral dokazovati zdravniškim potrdilom, nekdo kakim drugim potrdilom.
Vendar takšna potrdila ne bodo naredila red med manipulatorji. Moja zdravnica me je ob vsakem obisku najprej vprašala do kdaj bi še bil doma in šele potem sva pričela z 'uradnim' delom. Kaj bi šele bilo, če bil mlad, lep in zapeljiv, ...

Kdo hodi enkrat letno za 30 dni službeno v Ameriko ali obratno, tako kot misliš ti, ta bo tudi našel ustrezna potrdila.
Kot sem rekel v predhodnem sporočilu, naj ICCF objavi 'extensive EB review' z analitičnimi podatki. Tehnologija pa ji tudi omogoča da najde poimenske grešnike tako na strani igralcev kot TD-jev. Potem pa se lahko ukrepa.
Anunnaki
~ And Then There Were None ~
Ekspert
Objav: 98
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
416738427 Anunnaki57 Anunnaki Rojstni dan: 02/25
... and God said.
"... let us make man in our image. In our likeness ..."
The Bible
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#337
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Kaj bi šele bilo, če bil mlad, lep in zapeljiv, ...


Ja, a nisi ... ?
Stane
Novinec
Objav: 3
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#338
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Ja, se vidi da si mlad.
S starostjo se poveča tudi samokritika .
Anunnaki
~ And Then There Were None ~
Ekspert
Objav: 98
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
416738427 Anunnaki57 Anunnaki Rojstni dan: 02/25
... and God said.
"... let us make man in our image. In our likeness ..."
The Bible
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#345
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Ker gre tu le za predlog generalnega sekretarja, menim, da na kongresu ne bo prišlo do glasovanja v zvezi s to tematiko.
Morda naslednje leto, ko bo ustrezna komisija zadevo premlela in podala uradni komisijski predlog.

Gotovo pa bo precej burna razprava na to temo. Ko prebiram vaša stališča, se mi zdi, da je še najbližje bistvu Matjaž, ki pravilno ugotavlja, da je v zares kritičnih situacijah lahko 30 dni veliko premalo. To dokazuje tudi Milanova nedavna izkušnja.

Predlagam, da v razpravi zavzamemo naslednje stališče:

1.) Razlog za izredni dopust je lahko le zares težka situacija (ležanje v bolnici, nepokretnost, naravna nesreča...), ko igralec v nobenem primeru ne more analizirati. Tovrstni izredni dopust je lahko tudi daljši od 30 dni, vendar navzgor omejen recimo na 90 dni, ko se partije ocenijo, če igralec ne more z igro nadaljevati.

2.) Centralna komisija naj se ustanovi in naj obravnava izključno primere iz točke 1. Igralec (ali njegovi bližnji, prijatelji...) so dolžni dostaviti pisno dokazilo, ki je potrjeno od bolnišnice ali uradne institucije. Komisija lahko v primeru suma preverja (email, telefon, pošta...) avtentičnost in resničnost navedb v dokazilu.

3.) Vsi ostali dosedanji razlogi za izredni dopust (službena potovanja, OTB turnirji, kongresi, povečan obseg dela v službi itd.) naj se v bodoče ne bi več upoštevali. Kot nadomestilo pa se vsem igralcem poveča letni dopust na 45 dni.

Tako stališče bi ta trenutek sam zastopal v morebitni razpravi, če me ne boste prej na kakšen način prepričali, da ga lomim...
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#346
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Marjan, tvoj predlog je popolnoma primeren in je napredek od sedanjega.
MatjazP
Ekspert
Objav: 137
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški schachschule-pirs schachschule-pirs Rojstni dan: 05/06
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#350
Odg: Razlogi za izredni dopust in centralna evidenca pred 13 Let, 7 Mesecev  
Tudi jaz podpiram Krjavljev predlog.
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
Pojdi na vrhStran: 12

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.

Sprejmem piškotke s spletne strani.