Dobrodošli, Gost
Prosimo Prijava ali Registracija.    Ste izgubili geslo?

Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula
(1 bere) (1) gost
Pojdi na dnoStran: 1
TEMA: Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula
#1309
Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula pred 11 Let, 4 Mesecev  
Vse bralce prav lepo pozdravljam iz Istanbula, kjer bo čez 3 ure poletelo moje letalo proti Johannesburgu.

Ali je kdo že kdaj čakal na prevozno sredstvo 7 ur skupaj? Verjemite precej dolgočasno je vse skupaj. Medtem mi je uspelo prelisičiti ključe za internetno povezavo in evo mene na internetu.

Našel sem tudi kotiček za mojo razvado. V 3. nadstropju je terasa, kjer lahko tudi po turških zakonih enega prižgeš. Tukaj namreč velja zakon, da čim ima prostor streho, pa čeprav je to marela, je kajenje prepovedano. Če bo kdo kdaj v podobni situaciji - v 2.nadstropju poišče "food court" (na skrajnem koncu ogromne hale) in po stopnicah v 3. nadstropje.

Tukaj je tudi "loža" za potnike 1. razreda in nekdo mi je zaupal njihovo geslo za internet, ki je baje objavljeno tudi nekje na spletu. Ta internetna povezava seveda vleče tudi v restavraciji zraven ...

Polet proti Južni Afriki bo trajal 10 ur in upam, da mi bo uspelo vsaj malo zaspati. Potem pa vlak do Pretorie, kjer me na postaji čakajo organizatorji. Verjetno bom uspel priti do hotela šele nekje do 12. ure.

Se javim, ko prispem, če me ne bo že prvi trenutek privabila postelja ...
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 28.10.2012 13:39 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1310
Odg: Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula pred 11 Let, 4 Mesecev  
Za RSA pravijo, da je raj na zemlji, uživaj
Jože
Šah je samo igra in naj to tudi ostane!
Izkušen
Objav: 69
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški Lokacija: Logatec Rojstni dan: 05/30
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1311
Odg: Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula pred 11 Let, 4 Mesecev  
Postelja je bila očitno močnejša
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1312
Kongres ICCF 2012 - Prihod pred 11 Let, 4 Mesecev  

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG


Gornja fotografija je več kot zgovoren razlog, da bo treba enkrat za vselej prenehati s slabimi in nekoristnimi razvadami. V Istanbulu so strogi zakon izigrali tako, da ni trdnih sten in strehe, temveč je vse skupaj omreženo kot v zaporu.

Končno je bila ura ena ponoči, ko je startal avion proti Južni Afriki. To je bil ogromen airbus z osmimi sedeži v vsaki vrsti in z dvema hodnikoma vmes. Veste, kaj je najbolj pomembno, ko ste na 10 urni nočni vožnji z nabito polnim letalom? To, kakšnega soseda imate! Prav zares sem bil hvaležen usodi, da mi je za sosedo namenila vitko gospo 40-let in ne kakega 150 kg obilnega možakarja. Tako sem imel dovolj prostora, da sem sem lahko odsviral nekaj kitic krepčilnega spanca. Hrane in pijače je bilo na letalu dovolj. Na začetku smo dobili pozno večerjo, zjutraj pa še dokaj obilen zajtrk. Tudi z mojim vegetarijanstvom ni bilo problema, letos sem tovrstno prehrano naročil vnaprej za celo potovanje.

Ob 9.40 smo pristali v Johannesburgu in če sem si domišljal, da bom v eni v hotelu sem se krepko zmotil. Južna Afrika je pač dežela nasprotij. Čeprav se širi glas, da gre za dokaj nevarno deželo, so varnostniki na vsakem koraku. Morda pa to dvoje sodi skupaj … Na uradni vstop v državo sem pred policijsko kontrolo čakal uro in pol. Nato pa se je začelo spraševanje stroge uradnice. Kaj bom počel v Južni Afriki, koliko časa ostanem itd. Ko je videla moje kongresne dokumente, se je vidno pomirila. Vendar je vseeno in na vsak način hotela videti še mojo povratno karto. Neverjetno, kako se tukajšnja oblast boji, da ne bi kdo ostal v državi in jim odžrl kakšno dobro službo ali pa predstavljal socialni problem.

Plačevanje vseh storitev poteka tukaj izključno v domači valuti, ki se imenuje rand (1 EUR je cca 11 randov). Poiskal sem prvi bankomat in hotel dvigniti nekaj randov za prvo silo, vendar ATM moje Maestro kartice ni prepoznal. Zato sem zamenjal 50 evrov v menjalnici in plačal kar 62 randov provizije, kar je več kot 10%.

Po dobrih dveh urah sem le uspel zapustiti letališko zgradbo. Po navodilih smo se morali do Pretorie prebiti z vlakom, ki ima končno postajo kar na letališču. Tukaj problemov ni bilo, malo sem moral paziti le na prestopanje na eni od vmesnih postaj. Toda – kakšen vlak! Če bi v Sloveniji kupili čisto nove kompozicije, bi bile zagotovo slabše od teh. S tako modernim in čistim vlakom se v življenju še nisem peljal. In spet varnostniki na vsaki postaji in tudi na vlaku.

Na postaji Hatfield pri Pretoriji me je pričakala gospa iz organizacijskega odbora. Moral sem počakati le še nizozemsko delegacijo (45 minut) in po dodatnih pol ure vožnje sem bil končno ob 13.30 uri v hotelu. Moje potovanje je v eno smer trajalo točno 24 ur.


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Za začetek je na gornji fotografiji pogled na zunanji del hotelske restavracije.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 28.10.2012 10:11 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1313
Odg: Kongres ICCF 2012 - Prihod pred 11 Let, 4 Mesecev  
Po slikah in opisih sodim, da se le ne boš imel tako slabo tam, kot si se bal
Pa če so še hostese tako lepe...
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1314
Odg: Zanimivosti: Lep pozdrav iz Istanbula pred 11 Let, 4 Mesecev  
Pozdrav iz zasnežene Črne na Koroškem.

Nisi povedal,da boš za novo leto voščil iz
Južne Afrike.. Mislim, da si dobro pripravljen na naravno okolje, glede nato, da je bil letošnji SLO CORR v Črni. A si že srečal južnoafriškega perkmandelja.

Uživaj!
MItja
micop
Novinec
Objav: 4
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1315
Prebivalci Južne Afrike in komunikacija pred 11 Let, 4 Mesecev  
Ko me že sprašujete o hostesah in perkmandeljcu, je prav, da napišem nekaj vtisov o tukajšnjih prebivalcih.

Gotovo vas bo presenetilo, da v Južni Afriki govorijo kar 11 uradnih jezikov. Najpomembnejši je vsekakor angleščina, ki jo razumejo vsi, s katerimi boste prišli v stik. Potem so tu avtohtoni jeziki in pa posebna zanimivost - jezik, ki mu rečemo afrikanščina. Gre za afriško različico nizozemščine (tako pravi wikipedija), verjetno pa gre flamščino.

95% uslužbencev, s katerimi prihajam v stik, je temnopoltih. Ja, Danilu lahko potrdim, da so tukajšnje črnke neverjetno lepe. Kakšna razlika glede na tisto, kar se da na splošno videti v ameriških filmih.

Posebnost je tudi komunikacija. Velika napaka bi bila, da greš mimo uslužbenca (pa čeprav gre le za sobarico ali fantička, ki ti je v sobo prinesel kovček) tiho in neosebno, tako kot smo navajeni v Evropi. Tudi zgolj "hello" ni primerno. Good morning (evening) je veliko boljše in obvezen dodatek "How are you?". To ni različica angleškega retoričnega "How do you do", ampak mora pokazati resnično zanimanje za sočloveka in tudi prijazen nasmešek nikakor ne bo odveč. Pričakuje se tudi pogled v oči in angažiran odgovor.

Obnašanje, ki bi ga kazalo prenesti v naše okolje. Ali pa smo morda pri nas že preveč "napredni"? Ali pa se celo počutimo vzvišene? Južna Afrika je primerna lekcija za medsebojne odnose! Sploh za tiste, ki se imajo za velike in pomembne "šefe"! Poznam kar nekaj kandidatov, ki bi bili primerni za "team-building" zdravljenje v Južni Afriki.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 28.10.2012 14:48 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1316
Odg: Prebivalci Južne Afrike in komunikacija pred 11 Let, 4 Mesecev  
Ja, le pazi, da ne boš kaki lepi črnki pregloboko pogledal v oči
Potem bomo bolj malo izvedeli o kongresu, a saj bi ti vsi privoščili tudi to Le da naše medalje srečno prispejo domov.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1317
Welcome party pred 11 Let, 4 Mesecev  
Spodnja slika je specialno za Danila, ki nekaj namiguje na globoke oči in podobne zadevščine. Dama na levi mu zagotovo ni ostala v najlepšem spominu (liga šampionov ...)


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG


Sicer pa je "spoznavni večer" minil v izredno sproščenem vzdušju. Na vidiku je prijateljski dvoboj do 2300. Ker še ni dokončno, naj povem samo, da gre za zelo zanimivega nasprotnika.


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG


Spet ugotavljam, da smo v znanju in tehnologiji v samem svetovnem vrhu. Morda bi morali le Aquarium malo bolj uporabljati. O igranju v oblaku se našim nasprotnikom še ne sanja prav veliko.

Ostalo pa naj ostane za interno uporabo, med njimi je tudi novica o tem, kdo bo 25. svetovni prvak.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1318
Odg: Welcome party pred 11 Let, 4 Mesecev  
Krjavelj napisal(a):
Spodnja slika je specialno za Danila, ki nekaj namiguje na globoke oči in podobne zadevščine. Dama na levi mu zagotovo ni ostala v najlepšem spominu (liga šampionov ...)



Danilota čisto razumem,
pri taki dami človek ne more
zbrano misliti na šah
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Zadnji popravek: 29.10.2012 05:46 - dvojni kmet.
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1319
Hrana v Afriki pred 11 Let, 4 Mesecev  


GLAVNA JED


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

SLADICA


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

POOBEDEK


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1320
Odg: Hrana v Afriki pred 11 Let, 4 Mesecev  
Malo dietni konec ... sicer pa OK ...
Anunnaki
~ And Then There Were None ~
Ekspert
Objav: 98
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
416738427 Anunnaki57 Anunnaki Rojstni dan: 02/25
... and God said.
"... let us make man in our image. In our likeness ..."
The Bible
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1321
Odg: Hrana v Afriki pred 11 Let, 4 Mesecev  
Meni vse deluje bolj dietno. Očitno pazijo na linijo.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1322
Odg: Hrana v Afriki pred 11 Let, 4 Mesecev  
Seveda je dietno, pa še rekreiraš se, kajti poobedek si moraš uloviti sam.
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1325
Ko se nasprotniki srečajo v živo pred 11 Let, 4 Mesecev  
Taka in drugačna srečanja dopisnih šahistov so vedno lepa priložnost, da se nasprotniki vsaj enkrat (ali nekajkrat) vidimo v živo.

Tokrat sem imel resnično čast in veselje, da sem spoznal igralca s katerim sva se pomerila na 24. svetovnem prvenstvu. Američan dr. Jason Bokar je na istem prvenstvu osvojil 5. mesto. Najina partija se je ob ponavljanju potez končala z remijem.

Jason Bokar je direktor cone Amerika/Pacifik in ameriški delegat. Že zdavnaj sem spoznal, da ne gre ljudi soditi po funkcijah, denarju, izgledu in podobnih zadevah. Jason Bokar pa je eden tistih ljudi, ki naredijo vtis in puščajo pečat s svojo osebnostjo.


_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Zadnji popravek: 31.10.2012 21:39 - Krjavelj.
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1331
Fotoutrinki iz Južne Afrike pred 11 Let, 4 Mesecev  


OBJAVLJENI TUDI NA FACEBOOKU:

Facebook profil



Kako se imava pa midva rada ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Tako pa v Južni Afriki ptički gnezdijo.

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Tole sliko je treba dvakrat pogledati ... :)

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Dobre mačke ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Žal nisem ujel nobenega leva. Toda nič je za leve že kar visoka številka.

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Same babe. Gotovo je izložba na drugi strani ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Pravijo, da smo v krizi. Želijo le še več denarja iz naših žepov. Udarimo nazaj!

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Tile turisti, vedno se postavijo na napačno mesto ... :(

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Ali še koga mika Južna Afrika?

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Lekcija iz Južne Afrike:
Če imaš predolg jezik, te zgrabijo zanj.
Pri nas jih dobiš z nasprotne strani ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Lekcija iz Južne Afrike št. 2:
Kako se zebre branijo pred napadalci. Držijo (se) skupaj. Njihovi napadalci itak povečini vidijo le črno-belo. Tako težko razločijo, kje se ena žival konča in začne druga. In obupajo ... večkrat ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Lekcija iz Južne Afrike št. 3:
Čudovita simbioza. Kolonije termitov, ki lahko dosežejo tudi do milijon primerkov se hranijo z odmrlim lesom in odpadlim listjem. Poglejte kako lepo uspeva drevo!

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG

Vas v Južni Afriki.
Južna Afrika je dežela nasprotij. Mladi ljudje in družine (pretežno temnopolti prebivalci) si poceni kupijo majhno parcelo in si na njej postavijo hiško. Uporabijo odslužene kontejnerje ali avtomobilske prikolice, pločevino, les ...
Veliko tovrstnih hiš ima obliko atrija.
In potem trdo delajo ... Nekateri si kmalu opomorejo, si kupijo večjo parcelo in zgradijo pravo hišo ...

_KUNENA_BBCODE_HIDEIMG
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1332
Organizator pa se ni ravno našvical ... pred 11 Let, 4 Mesecev  
... z uradno internetno stranjo.

southafricacca.webs.com/iccf-congress-2012

Anunnaki
~ And Then There Were None ~
Ekspert
Objav: 98
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
416738427 Anunnaki57 Anunnaki Rojstni dan: 02/25
... and God said.
"... let us make man in our image. In our likeness ..."
The Bible
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
Pojdi na vrhStran: 1

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.

Sprejmem piškotke s spletne strani.