Dobrodošli, Gost
Prosimo Prijava ali Registracija.    Ste izgubili geslo?

Izredni dopust
(1 bere) (1) gost
Pojdi na dnoStran: 1
TEMA: Izredni dopust
#984
Izredni dopust pred 12 Let  
Izredni dopust lahko odobri samo tale sila:

Dr. Michael Millstone
ICCF Office of Special Leave.

V pravilih ne uspem najti, kaj so lahko razlogi, da se odobri izredni dopust.

Pa še konkretno: ali mora Dr. Michael Millstone za igranje dopisnega šahista na OTB-turnirjih odobriti izredni dopust?

dvojni kmet
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#985
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Sam sem zaprosil lani ko me 10 dni ni bilo zaradi OTB turnirja. Zelo zanimivo se mi je zdelo da sem zaprosil na začetku junija pa mi do začetka izrednega dopusta sredi julija ni bilo sporočeno ali je le ta odobren. Na koncu je vendarle bil. Načeloma naj bi bili razlogi predvsem zdravstvene narave...
Blaž
Izkušen
Objav: 47
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#986
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
V navodilih za sodnike piše: da je za udeležbo na kongresu ICCF ali za igranje na turnirjih OTB, ki niso v kraju bivališča igralca, lahko dodeljen izredni dopust (ni pa nujno).
Skupna količina izrednega dopusta v koledarskem letu pa naj ne bi presegla 30 dni.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#988
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Ja me je zanimalo, ker lani sem imel precej stvari istočasno na kupu od selitve do smrti v družini in mi je sodnik odobril samo 7 dni izrednega dopusta, z razlago, da selitev ni razlog za dopust a po drugi je pa ta isti sodnik nekaj dni prej odobril dopisnemu OTB-šahistu neprekinjenih 30 dni izrednega dopusta.

Tudi letos je istemu dopisniku odobril dopust 30 dni za OTB.

Ok, če pravila pravijo, da je tako, pač tako je.

Ampak OTB-dopisnik je selil kvečjemu potovalko in prenosnik, jaz pa še kaj več. In vprašanje, kdo je imel v tem primeru več časa za dopisni šah. (Jaz nič časa).

V glavnem sem mnenja, da če velja izredni dopust za dopisnike v OTB, potlej bi moral veljati tudi za dopisnike, ki so lahko odsotni od doma več dni:
-poslovneže
-boksarje
-razstavljalce ptic skobčevk
-rokerje (rok Otočec-par dni 100% nobenega časa za analize)
-gradbene delavce
itd.

Prav tako bi moral dobiti izredni dopust tudi mož, katerega žena je s kolegicami odšla za 10 dni na morje. Ker bo mož teh 10 dni samo rekreiral pri ljubici z vmesnimi pavzami za regeneracijo in spanje. In naj kdo pove, kdaj bo imel čas za analize?

In bogu je bilo potoženo
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#989
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Ljubice - saj dopisni šahisti nimajo časa še za ljubice Ali pač?

Sigurno pa je pretirano, če se za OTB turnir dobi kar 30 dni dopusta. Jaz sem ga (ko smo to delali še sodniki), odobril samo za dejanske dneve turnirja (običajno en teden). Več res ni upravičeno.

Tudi za vsak večji prehlad verjetno ne bodo odobravali po 30 dni izrednega dopusta. Jaz bi izredni dopust ukinil, razen v primeru katastrof (naravnih), vojn in takega. Osebni razlogi ne bi smeli biti več po mojem razlog za dopust.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#990
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Možakar je en turnir igral v Švici ter takoj za tem še enega-se mi zdi da v Rusiji, Sem pozabil, ne da se mi ta hip ponovno brskat po TWICIH.

Ja tudi jaz sem za ukinitev izrednega dopusta z morebitnim podaljašanjem rednega dopusta na 45. Ali pa da ostane 30 dni, tako kot do sedaj.

Se pa strnjam z Danilom, da bi bile edine izjeme, vojne, naravne katastrofe ipd.
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#991
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Bo treba malo pogledati v pravilnike, če je tam to sploh točno definirano ??

Mislim pa, da je kongres sklenil nekako takole:

Razlog za izredni dopust naj bi bil izključno tak, da človek ne more analizirati. Računalnik recimo pri tem nima nobene veze. Kjerkoli že si, imaš lahko s seboj šahovnico, internetni kafe za pošiljanje potez pa je tudi v bližini... da o prenosniku sredi džungle sploh ne govorimo ...

Po mojem je odobravanje izrednega dopusta za OTB turnirje neupravičeno, ker človek lahko zvečer (ali zjutraj) kljub vsemu analizira. Stvar je popolnoma enaka kot službena pot, ki ne more biti razlog za dopust.

Še vedno pa je stvar v domeni presoje centralne pisarne (beri: generalnega sekretarja). Bolj ko se mu zjokaš, več možnosti in daljši dopust boš imel ...

Resna razloga sta torej po tej definiciji verjetno le bolnica in naravna katastrofa. Se pa strinjam, da je še veliko zelo resnih zadev (smrt v družini, selitev, slabo zdravstveno stanje...), ki niso jasno pokrite. Po eni strani je krivično, da ne dobiš ustreznega dopusta, ko si res v težavah, po drugi pa je tudi tukaj lahko veliko polje malverzacij in iz izkušenj dobro vemo, da se tudi v dopisnem šahu tu pa tam najde kakšen goljuf.

Kakorkoli že - vprašanje bo treba na ICCF-u ponovno odpreti. Iztok, ali lahko dobim konkretne podatke o igralcu, ki mu je bil odobren izredni dopust za OTB?

lp
Marjan
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#992
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Poleg zlorab in pogoste izrabe izrednega dopusta tudi za manj pomembne razloge (in tudi, ko še ima človek ves redni dopust) je eden od razlogov proti tudi ta, da se tako nenormalno podaljšujejo partije in s tem celotni turnirji.
Recimo, če dva igralca na turnirju dobita po mesec dni izrednega dopusta in oba imata še po mesec rednega dopusta, sta eno tretjino leta na dopustu. Če se turnir recimo začne proti koncu leta, že tako tudi vsi (ali večina) izkoristijo dopust za prvo koledarsko leto.
Tako se samo dopustuje, namesto da bi se igralo. To je gotovo odbijajoče za večino igralcev. Naj Milestone malo poostri to odobravanje izrednih dopustov, ne pa da za vsako pljučnico da kar 30 dni prosto.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#993
Odg: Izredni dopust pred 12 Let  
Krjavelj napisal(a):

...
Kakorkoli že - vprašanje bo treba na ICCF-u ponovno odpreti. Iztok, ali lahko dobim konkretne podatke o igralcu, ki mu je bil odobren izredni dopust za OTB?
...
lp
Marjan


Ta igralec ni prav nič kriv pri temu. Lani je osvojil svojo prvo OTB-GMN-normo v času izrednega dopisnega dopusta.

Je korekten možak, malo kibicirava in zelo verjetno se vidiva tudi v živo v Ljubljani. Prav tako je ob osvojitvi naslova svetovnega prvaka preko mene čestital Marjanu in slovenskemu šahu za izjemen rezultat.

Marjan, dobiš na mail, čas dopusta lanski in letošnji ter kje je igral. To bo danes ali jutri.
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Zadnji popravek: 16.03.2012 12:06 - dvojni kmet.
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
Pojdi na vrhStran: 1

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.

Sprejmem piškotke s spletne strani.