Dobrodošli, Gost
Prosimo Prijava ali Registracija.    Ste izgubili geslo?

Mednarodni prijateljski dvoboj?
(1 bere) (1) gost
Pojdi na dnoStran: 1
TEMA: Mednarodni prijateljski dvoboj?
#746
Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 13 Let  
Danes je bilo to vprašanje odprto v drugi forumski rubriki.

V dvoboju proti Češki smo bili res malce "neresni", morda pa si slovenski dopisniki vseeno zaslužimo novo priložnost.

Vprašanje je namenjeno:
- slovenskim dopisnikom,
- svetu za dopisni šah,
- selektorju,

Menim, da bo v vsakem primeru na koncu odločilna beseda selektorja, ki ga tovrstni dvoboji najbolj obremenjujejo. Na vas, dragi dopisniki pa je, da ga prepričate.

Torej:

ALI SE LETOS DOGOVORIMO ZA NOV MEDNARODNI PRIJATELJSKI DVOBOJ?

Kakšne vrste dvoboj bi to lahko bil (prve ekipe ali le do ratinga 2300/2200)? Ali lahko celo sam prevzamem vlogo iniciatorja in se skušam dogovoriti s kakšnim zares atraktivnim nasprotnikom?
Krjavelj
Consciousness is Power
Admin
Objav: 428
graph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Spol: Moški krjavelj24 Lokacija: Sp. Brnik, Ceklje, Slovenija Rojstni dan: 07/18
Življenje je kot šahovska igra, spreminja se z vsako potezo.
Sprehodi ... takšni in drugačni
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#748
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 13 Let  
Predlagam, da igrajo vsi, ne glede na rating, če le to želijo pod pogojem resnega pristopa. Seveda, če je to izvedljivo, glede na razlike v številu igralcev za vsako reprezentanco. Vendar, brez ločitev na prvo skupino ali do ratinga 2300 in podobno.

Lp,Lg
480051
Novinec
Objav: 14
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#749
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 13 Let  
Jaz sem za prijateljske dvoboje. Primerni so za popularizacijo, nabiranje izkušenj, pa še igra se bolj v sproščenem stilu.

Če pa nekateri prikažejo neresen pristop (kot v dvoboju s Češko), pač selektor v bodoče ne bo računal na njih. Neresen pristop ni, če te nasprotnik premaga, neresno pa je, če se izgublja na čas, kot v dvoboju s Čehi.
dvojni kmet
Izkušen
Objav: 72
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#750
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 12 Mesecev  
Jaz letos ne nameravam igrati na prijateljskih dvobojih, izjemo bi naredil, če bi igrali proti Švici (imam negativen rezultat proti njim) enkrat pozno jeseni, tako da bi si časovno lahko pomagal še z vsem letošnjim dopustom.

Sicer pa mislim, da je treba ugotoviti če je interes, za enkrat se jih ni veliko oglasilo. Po mojem bi moralo biti recimo vsaj 10 fiksnih, preden se o tem sploh pogovarja. Udeležencem pa bi moralo biti jasno, da je to čast igrati za Slovenijo in naj igra samo kdor bo to vzel resno, na silo pa nebi sestavljal ekipe, kdor ima interes, se bo tu javil... vsekakor pa ima selektor VSO besedo tu, ostali samo lahko povemo svoje mnenje.
Jernej
Novinec
Objav: 17
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#764
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 11 Mesecev  
lp
Če smo se že odločili, da letos ne bo prijateljskih dvobojev, jih pač ne sprejmimo.
Jaz osebno bi igral prijateljski dvoboj.
Se pa strinjam, da je potrebno pri sestavi ekipe narediti selekcijo in vsakega igralca posebej obvestiti o namenih igranja. Igralce, ki so pokazali ,,neresnost,, pa bi bilo potrebno vprašati zakaj je do tega prišlo, da slišimo še drugo stran. Ne bi rad obsojal kar vnaprej!
andro
Izkušen
Objav: 51
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#766
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 11 Mesecev  
Dvoboj s Češko me je prepričal, da takšnih dvobojev ne potrebujemo! Razlogi:
- selektor mora misliti na ugled imena Slovenije, s tem se ni igrati, odkar smo v svetovnem vrhu, ne rabimo več eksotičnih dvobojev za dokazovanje le tega
- z neresnim pristopom takemu dvoboju zelo hitro in poceni "razprodamo" v 10 letih prigaranega ugleda, KAR VERJETNO POSAMEZNIM IGRALCEM NE POMENI NIČESAR, "VARUH" TEGA UGLEDA PA MORA MOČNO PRITISNITI NA ZAVORO!
- kaj reprezentanca pridobi s tem - tudi če visoko premagamo neko približno enako ekipo, nam to ugleda, ki ga imamo, ne bo dvignilo (normalen rezultat), izgubimo pa ga zelo močno ob neodločenemu izidu ali ob porazu!
- Kdo mi bo zagotovil, da ne bo več neresnih dvobojev, izgubljenih z 2:0, ki jemlje moralo soigralcem in razkuri selektorja, ki si prisega, da ga lep čas več nihče ne bo imel za noorca...
- Igralci naj igrajo rajši individualne turnirje, ki jih je na pretek, igrajo za svoj lasten rizik in užitek ter se izognejo pritisku ekipnih tekmovanj, kjer je suverenost vsakega posameznika zelo omejena! V ekipnih tekmah je posameznik v ozadju, v celoti se mora podrejati ciljem ekipe in predlogom kapetana. V zadnjem dvoboju ni bilo zaslediti takšne moštvene zavesti, zato malce "posta" na tem področju ne bo škodilo. POSVETITE SE INDIVIDUALNIM TURNIRJEM, NAPREDUJTE, POVEČUJTE RATING, IGRAJTE TEŽKE TURNIRJE IIN PARTIJE IN KMALU BOSTE UVRŠČENI V KAKŠNO OD EKIP, SAJ NAM IGRALCEV MOČNO PRIMANJKUJE! DO TEDAJ PA - GARANJE IN GARANJE. BREZ SKRBI, SELEKTOR BO OPAZIL TAKŠNE GARAČE IN JIH VKLJUČIL TER ŠE BOLJ OBREMENIL S TEŽKIMI TURNIRJI, ZA RESNE IN OGOVORNE IGRALCE BO TURNIRJEV VEDNO DOVOLJ, ČE NE ŠE PREVEČ!!!
Andrej
Zrel
Objav: 24
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#767
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 11 Mesecev  
Dvoboj s Češko me je prepričal, da takšnih dvobojev ne potrebujemo! Razlogi:
- selektor mora misliti na ugled imena Slovenije, s tem se ni igrati, odkar smo v svetovnem vrhu, ne rabimo več eksotičnih dvobojev za dokazovanje le tega
- z neresnim pristopom takemu dvoboju zelo hitro in poceni "razprodamo" v 10 letih prigaranega ugleda, KAR VERJETNO POSAMEZNIM IGRALCEM NE POMENI NIČESAR, "VARUH" TEGA UGLEDA PA MORA MOČNO PRITISNITI NA ZAVORO!
- kaj reprezentanca pridobi s tem - tudi če visoko premagamo neko približno enako ekipo, nam to ugleda, ki ga imamo, ne bo dvignilo (normalen rezultat), izgubimo pa ga zelo močno ob neodločenemu izidu ali ob porazu!
- Kdo mi bo zagotovil, da ne bo več neresnih dvobojev, izgubljenih z 2:0, ki jemlje moralo soigralcem in razkuri selektorja, ki si prisega, da ga lep čas več nihče ne bo imel za noorca...
- Igralci naj igrajo rajši individualne turnirje, ki jih je na pretek, igrajo za svoj lasten rizik in užitek ter se izognejo pritisku ekipnih tekmovanj, kjer je suverenost vsakega posameznika zelo omejena! V ekipnih tekmah je posameznik v ozadju, v celoti se mora podrejati ciljem ekipe in predlogom kapetana. V zadnjem dvoboju ni bilo zaslediti takšne moštvene zavesti, zato malce "posta" na tem področju ne bo škodilo. POSVETITE SE INDIVIDUALNIM TURNIRJEM, NAPREDUJTE, POVEČUJTE RATING, IGRAJTE TEŽKE TURNIRJE IIN PARTIJE IN KMALU BOSTE UVRŠČENI V KAKŠNO OD EKIP, SAJ NAM IGRALCEV MOČNO PRIMANJKUJE! DO TEDAJ PA - GARANJE IN GARANJE. BREZ SKRBI, SELEKTOR BO OPAZIL TAKŠNE GARAČE IN JIH VKLJUČIL TER ŠE BOLJ OBREMENIL S TEŽKIMI TURNIRJI, ZA RESNE IN OGOVORNE IGRALCE BO TURNIRJEV VEDNO DOVOLJ, ČE NE ŠE PREVEČ!!!
Andrej
Zrel
Objav: 24
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#769
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 11 Mesecev  
Andrej, res lepo napisano.
Upam da so si prebrali vsi igralci, ki so igrali na prijateljskih dvobojih.
Mogoče pa za odtenek malce preostro. Res je, ugled je pomemben, vendar se na takšnih prijateljskih dvobojih najdejo igralci, ki potem vskočijo v reprezentanco. Primer je Boris Kogoj. Prijateljski dvoboji so za promocijo in udejstvovanje novih igralcev zelo primerni.
MOŠTVENI DUH JE POTREBNO ZAČUTITI in tega na žalost ne zmore vsak.Potrebna je več kot ena moštvena tekma. Gradil bi pa na enem načelu. Večina v slovenskem dopisnem šahu menim, da vztraja ZARADI LJUBEZNI DO ŠAHOVSKE IGRE. In skoraj vsi smo amaterji. Ni profesionalizma v dopisnem šahu.
Sam bi raje iskal nove igralce in širil slovensko dopisno sceno, kot pa si zapiral vrata.
Prihodnost bo pokazala svoje. Se bodo igralci, ki so že napovedali svoje odhode iz dopisne sfere vrnili ali ne !?
Še enkrat Andrej, iskreno in direktno napisano.
Pisanje se me je zelo dotaknilo.

Andrej Novak
andro
Izkušen
Objav: 51
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#806
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 11 Mesecev  
HAY
trenuten pogled na dvoboj
SLOVENIJA-ČEŠKA
20-23 in ena "nedokončana"

Prav vsak, ki ima minutko časa, "godrnja" čez ta naš prijateljski dvoboj.
Ljudje dragi,
Vsakdo med nami, ki smo ta dvoboj ŽELELI igrati, je dobil za nasprotnika šahista z bistveno višjim ratingom.
Sam se spomnim vzpodbudnih opozoril, da smo dobili tekmece "po pravi meri", saj so tretji na svetu, .... In, ko mi je moj Dočekal ponudil remi v prvi partiji, sem si mislil "močni so" in "150 pik ima več" ZGRABI IN MOLČI, ŠE VEDNO LAHKO IZGUBIŠ DRUGO PARTIJO.
Po nekaj potezah, sem "tvegal" in jaz njemu ponudil remi še v drugi partiji.
USPELO JE. Moja ocena je bila takšna, da po 50 odigranih potezah svoji ekipi nisem naredil škode, če že koristil nisem z igro do golih kraljev.

Kot gimanizijec sem bil med "obetavnimi", a potem je šah pri meni ostal samo kot osebno zadovoljstvo. Iz tistih časov mi je v spominu najbolj ostal šahovski turnir, na katerem sem igral končnico z ogromno materialno prednostjo, moj mentor pa me je pohvalil z besedami "lahko je s--- s polno r----". Kako pomembna popotnica za življenje !!

Če se bo organiziral prijateljski dvoboj, bom igral, če mi bo dovoljeno in omogočeno, ne glede na vse ostale turnirje, na katerih se zdaj "šmuglam".

Lep pozdrav.
lenovo
Izkušen
Objav: 68
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Zadnji popravek: 20.05.2011 13:16 - lenovo.
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#809
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 10 Mesecev  
ČE ZARES OBSTAJA VELIKA PRIPRAVLJENOST RESNO IN BORBENO IGRATI NEK NOV DVOBOJ DO 2300, POTEM NAJ DELEGAT MARJAN SPROŽI USTREZNE POSTOPKE NA ICCF KONGRESU.UPAM, DA BOMO LAHKO SESTAVILI EKIPO Z VEČ KOT 0 IGRALCI!
Andrej
Zrel
Objav: 24
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#810
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 10 Mesecev  
HOTEL SEM NAPISATI VEČ KOT 20 IGRALCI - TIPKARSKA NAPAKA!
Andrej
Zrel
Objav: 24
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#811
Odg: Mednarodni prijateljski dvoboj? pred 12 Let, 10 Mesecev  
Ko se bodo zbirale prijave za naslednji prijateljski dvoboj, bom tudi jaz med prijavljenimi.
Igral sem na dveh dvobojih in dobil izkušnje, kako je, če igraš s slabše ali mnogo boljše ratingiranim igralcem.

Ob zbiranju prijav, predlagam selektorju, da prevetri prijave in tudi, če nas bo igralo manj kot 20, samo da ne bi zopet prišlo do NERESNOSTI.
SEM ZA PRIJATELJSKI DVOBOJ !!
andro
Izkušen
Objav: 51
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
Pojdi na vrhStran: 1

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.

Sprejmem piškotke s spletne strani.