Dobrodošli, Gost
Prosimo Prijava ali Registracija.    Ste izgubili geslo?

Viktor Šlamberger
(1 bere) (1) gost
Pojdi na dnoStran: 1
TEMA: Viktor Šlamberger
#1247
Viktor Šlamberger pred 11 Let, 7 Mesecev  
Iz Šahovske misli sem izvedel, da je umrl Viktor Šlamberger, znani šahist iz Poljčan. Mogoče je manj znano, da je igral tudi dopisni šah. Lahko da malo manj zavzeto in bolj površno, vsekakor pa je bil dopisni šahist. Spomnim se ga namreč kot nasprotnika na mojem prvem dopisnem turirju, jugoslovanskem turnirju tretje kategorije SDŠ/III/102 daljnega leta 1978. Takrat sem ga kot čisti zelenec premagal in to je bila moja prva dopisna zmaga. Z njim sem naslednje leto še enkrat igral na nekem Turnirju prijateljstva SDŠ/TP/186 in tudi zmagal. Obakrat je dosegel tri točke, na prvem iz 8 na drugem iz 14 partij, mislim pa, da na zadnjem ni zdržal do konca. Ne spomnim se, da bi igral tudi na kakšnem slovenskem prvenstvu, tudi ne vem na koliko drugih turnirjih, razen na omenjenih, je še igral. Tudi osebno ga žal nisem poznal.

Slava njegovemu spominu !
Tone
Novinec
Objav: 16
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
#1248
Odg: Viktor Šlamberger pred 11 Let, 7 Mesecev  
Ja, res je, da je umrl, bil pa je skoraj moj sosed. Še junija sva bila na nekem lokalnem turnirju prvi in drugi, mesec kasneje pa izvem, da je umrl.
Tako gre danes to, danes si, jutri te več ni. Nisem pa vedel, da je igral dopisni šah, hvala Tone za to informacijo.
Bomo pa v Poljčanah enkrat v prihodnje pripravili memorialni turnir v njegov spomin.
DaniloK
Genij
Objav: 165
graphgraph
Uporabnik trenutno ni prijavljen Kliknite tu za ogled profila tega uporabnika
Administrator je onemogočil pisanje neprijavljenim uporabnikom.
 
Pojdi na vrhStran: 1

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.

Sprejmem piškotke s spletne strani.